Finland

Kontaktpersoner

Sami Nissinen

Affärsdirektör

ENERGITJÄNSTER

sami.nissinen@fimpec.com

+358 40 348 5401

Mikko Turunen

Vd, Fimpec PMO Oy
Direktör, Projektledningstjänster

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

mikko.turunen@fimpec.com

+358 040 844 7566

Sami Ström

Affärsdirektör

BATTERIER OCH KRITISKA MINERALER

sami.strom@fimpec.com

+358 40 596 5029

Panu Rahikka

Verkställande direktör,
Fimpec Consulting Oy

KONSULTTJÄNSTER

panu.rahikka@fimpec.com

+358 44 090 4266

Jorma Paananen

Affärsdirektör, infrastruktur och ren energi

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

jorma.paananen@fimpec.com

+358 400 347 373

Aki Kaulamo

Försäljningschef

ENERGITJÄNSTER

aki.kaulamo@fimpec.com

+358 50 475 6117

Pasi Varkila

Försäljnings- och projektchef

PROJEKTERINGSTJÄNSTER

pasi.varkila@fimpec.com

+358 40 739 7892

Aki Litokorpi

Operativ direktör,
Projekteringstjänster, Åbo

PROJEKTERINGSTJÄNSTER

aki.litokorpi@fimpec.com

+358 50 338 8723

Ana Reinbold

Projekteringschef

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

ana.reinbold@fimpec.com

+358 (0) 44 780 5733

Antti Lahtinen

Projekteringschef, Teknisk beräkning,
Konstruktions­projektering

PROJEKTERINGSTJÄNSTER

antti.lahtinen@fimpec.com

+358 40 1541 651

Antti Lukka

Senior Consultant

KONSULTTJÄNSTER

antti.lukka@fimpec.com

+358 40 535 0626

Esa Kunnassaari

Operativ direktör,
Projekttjänster, Helsingfors

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

esa.kunnassaari@fimpec.com

+358 400 702 621

Heikki Karjalainen

Operativ direktör,
Projekttjänster, Uleåborg

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

Janne Kellola

Projekteringschef,
El, Automation

PROJEKTERINGSTJÄNSTER

janne.kellola@fimpec.com

+358 40 713 6906

Juha Korteniemi

Direktör, projektledningstjänster,
försäljning, norra skandinavien

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

juha.korteniemi@fimpec.com

+358 40 500 0301

Jussi Järvelä

Projekteringschef,
Anläggningsprojektering

PROJEKTERINGSTJÄNSTER

jussi.jarvela@fimpec.com

+358 40 518 8548

Ville Kirjonen

Ledande konsult, energi

KONSULTTJÄNSTER

ville.kirjonen@fimpec.com

+358 400 442 109

Luis Rudolphy

Försäljningschef,
Internationella försäljning

FIMPEC GROUP

luis.rudolphy@fimpec.com

+358 40 197 2323

Mika Ilmonen

Projekteringschef, Energi,
El, Automation

ENERGITJÄNSTER

mika.ilmonen@fimpec.com

+358 45 145 9331

Tomi Vainio

Operativ direktör

ENERGITJÄNSTER

tomi.vainio@fimpec.com

+358 40 7027 777

Tommi Pakarinen

Operativ direktör,
Projekttjänster, Jyväskylä

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

tommi.pakarinen@fimpec.com

+358 44 769 0179

Timo-Pekka Aaltonen

Operativ direktor,
Montageledning

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

Ari Laitinen

Försäljnings och utvecklingschef

ENERGITJÄNSTER

ari.laitinen@fimpec.com

+358 40 718 8257

Petri Häkkinen

Operativ direktör, Projekttjänster, Åbo

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

petri.hakkinen@fimpec.com

+358 44 493 2962

Reijo Parkkinen

Försäljnings- och projektchef

ENGINEERING SERVICES

reijo.parkkinen@fimpec.com

+358 400 682 272

Saku Virtanen

Service- och projektledare,
Montageledning

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

saku.virtanen@fimpec.com

+358 50 305 2312

Susanna Vähäsarja

Operativ och utvecklingsdirektör

ENERGITJÄNSTER

susanna.vahasarja@fimpec.com

+358 40 348 5664

Teemu Rönkkönen

Försäljningschef, Fastigheter och BIM

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

teemu.ronkkonen@fimpec.com

+358 400 903 723

Pekka Salomaa

Direktör, Expert

PROJEKTLEDNINGSTJÄNSTER

pekka.salomaa@fimpec.com

+358 400 665 172